Niezapominajek – Pamiętajmy

Wielu z naszych wiernych czytelników pamięta jeszcze artykuły w których poruszaliśmy sprawę przetargu na wykonanie projektów ulic w Chmielowcach. Sprawa po wielu perypetiach zakończyła się pomyślnie i w szafach naszego Urzędu Gminy spoczęły wspomniane projekty. Fakt ten zaczynał następny etap w drodze do uporządkowania ulic uwzględnionych w projekcie.

Najbardziej pilna była ulica Niezapominajek, o naprawę której nasi radni z uporem maniaka monitowali u władz naszej Gminy. Przez chwilę wydawało się że uda się uwzględnić ją w budżecie na 2008 rok, jednak w ostatniej chwili z jakiś tajemniczych powodów zastąpiły ją ulice Stawowa i Zielona. Prawdopodobnie stało się tak z powodu ograniczonych zasobów gminnych i postanowiono zrobić dwie tańsze ulice, a jednocześnie poszukać środków na budowę Niezapominajek. Liczne monity radnych, publikacje prasowe i tym podobne inicjatywy utwierdziły naszego wójta w przekonaniu, że jest to palący problem i trzeba w końcu tą sprawę załatwić. Gospodarz naszej gminy wydał polecenia swoim podwładnym aby bardzo głęboko poszukać środków na realizację tej inwestycji. Jako, że jest to kwota niemała, bo rzędu 1 miliona złotych, nie było to takie łatwe. Dlatego pomimo szczerej chęci naszego Wójta aby sprawę pozytywnie zakończyć musiało trochę potrwać, żeby zabezpieczyć odpowiednie środki . W końcu na początku tego roku skarbnik gminy, którego nawiasem mówiąc uważamy za mistrza i czarodzieja w swojej profesji zgłosił Wójtowi możliwość uzyskania wymaganych na inwestycję środków. Pieniądze te pochodzą z niewykorzystanych rezerw budżetowych z lat ubiegłych oraz zwrotu części kosztów poniesionych przez gminę przy budowie kanalizacji. Po uzyskaniu takiej deklaracji Pan Wójt niezwłocznie złożył do rady gminy projekt zmian w budżecie gminy sankcjonujących przeznaczenie środków na ulicę Niezapominajek. Po pracach komisji Rady Gminy Komprachcice propozycja Wójta została zaakceptowana i na posiedzeniu Rady Gminy w dniu 31 marca 2009 przegłosowana przez radnych. Jako, że projekty już są gotowe od pewnego czasu raczej nic nie stanie na przeszkodzie aby prace ruszyły pełną parą. Teraz należy tylko obserwować postęp prac i dbać o to aby firmy wykonujące te prace wykonały wszystko solidnie i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.

Na koniec należą się podziękowania wszystkim którzy nieustępliwie działali w sprawie ulicy Niezapominajek : naszym radnym, mieszkańcom wskazującym mediom ten problem oraz naszym Samorządowcom z Urzędu Gminy w Komprachcicach na czele z Panem Wójtem i Panem Skarbnikiem.

Dziękujemy w imieniu mieszkańców Chmielowic i mamy nadzieję, że tak owocna współpraca będzie naszym wspólnym udziałem przy innych inicjatywach.

Zdjęcie: ChodHound

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *