Zmiana nazw ulic – kilka istotnych faktów

Powiększenie Opola niesie za sobą zmiany niektórych nazw ulic . Jest to sytuacja mało komfortowa ale jak się okazało – mimo wcześniejszych deklaracji – niezbędna. I dlatego zachęcam mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w procesie nadawania nowych nazw.
Miasto Opole z reguły bierze pod uwagę propozycje mieszkańców. Dobrym przykładem jest zaproponowana przez jednego z byłych mieszkańców ulica imieniem Mikołaja Moczia i Ojca Feliksa Kosa. Propozycje te złożyłem ratuszowi, który je uwzględnił.

Jeżeli ktokolwiek jest niezadowolony z nazwy swojej ulicy powinien złożyć propozycje, najlepiej kilka alternatywnych. Bowiem nie sztuką jest negowanie czyiś propozycji, nie mając własnego pomysłu. Uważam również że nadużyciem jest negowanie nazw ulic sąsiadów.
Ciekawostką jest,że jedna z mieszkanek zaproponowała zmianę nazwy swojej ulicy mimo że miasto nie uznało konieczności jej zmiany .


W związku z tym, że jest parę osób z którymi współpracowałem, a teraz uznają One moje działania za kolaborację i odwracają ode mnie głowę na ulicy, jadąc z przeciwka skręcają w pola lub po prostu nie odpowiadają na pozdrowienia. Przypominam swoje niezmienne stanowisko w sprawie powiększenia Opola.

 

Moja ocena dużego Opola była wyrażona na Forum Rady Gminy


Przedstawiłem ją również w Radio Opole w Audycji Loża Radiowa

screencapture-radio-opole-pl-100-133865-mieszkancy-chmielowic-podzieleni-w-sprawie-przyl-1475502311056

EDWARD ODELGA

LEOKADIA KALINOWSKA

 


W mediach krajowych byłem z tego tytułu napiętnowany

screencapture-wiadomosci-onet-pl-opole-mieszkancy-chmielowic-nie-zgadzaja-sie-z-soltysem-ws-przylaczenia-do-opola-wfsfp7-1475509166442
Sfinansowałem Banery Protestacyjne


 

Byłem również inicjatorem i organizatorem zebrania wiejskiego w Chmielowicach

na które zaprosiłem Prezydenta Miasta Opola . Od prowadzenia tego zebrania zostałem odsunięty .Gdyż uznano że inni lepiej sobie z tym poradzą . Wójt nie wykorzystał deklaracji Prezydenta O uszanowaniu konsultacji . Wójt informując na portalu internetowym wyznaczył osobę którą wskazał jako lidera w Chmielowicach .

Efekt tych działań mamy jak widać.

Sołtys wraz Radą Sołecką w zaistniałej sytuacji nadal podejmują działania które mają na celu poprawę komfortu życia mieszkańców Chmielowic .

 

Edward Odelga