Entries by administrator

Ważne sprawy kwiecień 2015

Witam wszystkich bardzo serdecznie i przepraszam za taką mizerną aktywność w ostatnim czasie. W sołeckich sprawach wiele się ostatnio dzieje. Na razie chciałbym poruszyć dwa tematy, drogi i melioracja w naszej miejscowości. Gmina Komprachcice zinwentaryzowała wszystkie drogi, które wymagają wykonania nawierzchni lub gruntownego remontu. Proponowane rozwiązania to nawierzchnia z kostki brukowej i asfalt. Z dużym […]

Nasza Kapliczka

Jakiś czas temu proboszcz naszej parafii ks. dziekan Alfred Michalik zwrócił się do naszego sołtysa Edwarda Odelgi z prośbą o pomoc w renowacji naszej kapliczki. Chętni do wykonania tego dzieła znaleźli się szybko w osobach strażaków należących do naszej jednostki OSP. Pod wodzą naczelnika jednostki Floriana Felgera strażacy przy współudziale sołtysa sprawili że kapliczka została […]

FLAVOR – Pierwszy Teledysk

Z niemałą ekscytacją obserwujemy rozwój tej grupy muzycznej działającej tuż za granicami naszej gminy. Byli niekwestionowaną gwiazdą przeglądu zespołów muzycznych podczas koncertu „Mieszanka styli-Chmielowice 2012”. Ten specyficzny i porywający sposób przekazywania emocji znajduje się także na najnowszym teledysku zespołu.

Wilkommen in Chmiellowitz

asze wstąpienie do Unii Europejskiej zaowocowało wieloma zmianami w naszym życiu. Mimo, że nie jesteśmy jeszcze w strefie Euro to uzyskaliśmy już wiele profitów z przynależności do wielkiej europejskiej rodziny. Wśród nich są takie ułatwienia jak dotacje dla rolnictwa oraz coraz łatwiejszy dostęp do unijnych środków pomocowych dostępnych w różnych programach.

Ogrodowa, ogrodowa

Temat odwodnienia wspomnianej ulicy ciągnie się już wiele lat. Dotyczy on odcinka od ulicy Nyskiej do Wiśniowej. Mieszkańcy podczas jednego z zebrań wiejskich przekazali Środki z funduszu soleckiego na załatwienie tego problemu,

Idąc Dębową Aleją

Park Dworski jest w zarządzie starostwa powiatowego i raczej małe szanse aby kiedykolwiek był ogólnodostępny dla naszych mieszkańców. Inaczej sprawa wygląda z aleja dębową , która jest przedłużeniem ulicy Cmentarnej , a kończy swój bieg w urokliwych zakamarkach cegielni.

Ekologiczne Chmielowice – dziękujemy

Na łamach naszej strony i gazetki wielokrotnie zamieszczaliśmy artykuły poruszające temat czystości w naszej miejscowości. Problem stert śmieci przy pojemnikach do recyklingu ustąpił po częściowym ich zastąpieniu przez przydomowe pojemniki na segregowane odpady oraz przeniesieniu pozostałych zbiorczych pojemników w miejsca gdzie jest dokonywany ich monitoring przez mieszkańców.

Skat – Śląski brydż

Jednym z regionalnych akcentów Śląska, wyróżniającego nas pośród innych regionów kraju jest stara gra karciana o nazwie skat. Skat jest troszeczkę podobny do brydża , aczkolwiek różni się grafiką kart do gry oraz zasadami.